טלפון: 04-8262517

נייד: 052-8084355

ניהול הליכים בתכנון ובניה

עו"ד סמדר בן דור נותנת ייעוץ שוטף בכל הנוגע לזכויות בניה ולמי שמבקש להגיש תוכנית בקשה להיתר ורישוי בניה ולקבל טופס 4 .

כן מייעצת עו"ד סמדר בן דור בכל הקשור לתוכניות מתאר.

בקיאותה ברזי המשפט המנהלי מצד אחד, בד בבד עם היכרות "אישית" כמעט עם כל תג ותג בחוק ובתקנות, מאפשרים לה לסייע ללקוחותיה – להאיץ את ההליך הבירוקרטי ולהימנע מעיכובים ומכשלות, במקרים רבים גם ללא צורך בהליכים משפטיים.

עו"ד סמדר בן דור משלבת אסטרטגיה ארוכת טווח עם טקטיקה משתנה בהתאם לנסיבות, ומסייעת בכך ללקוחותיה גם במצבים בהם עליהם להתגונן מפני בעיה כלשהי.

כך לדוגמה ידעה עו"ד בן דור לייעץ ללקוח, שלא ניתן סתם כך "להקפיא" תוכנית מתאר כפי שהתימרה לעשות הועדה המקומית, וכי הלקוח זכאי לקבל היתר בהתאם לתוכנית לפי זכויות הבניה.

עו"ד סמדר בן דור יעצה ללקוח אחר, עם תום הבניה, לאחר שהתגלו אי התאמות בין ההיתר המקורי והבניה, להגיש בקשה לשינויים בהיתר בדרך מקוצרת, באופן שמהנדס העיר יוכל לאשרה, ולהימנע מהעיכובים שהיו נוצרים עקב הבאת התיק שוב לוועדה.

במקרה אחר הבהירה עו"ד בן דור שלא מדובר בדירה נוספת אלא בתוספת בניה. ובמקרה אחר: הסבירה עו"ד בן דור למהנדס הועדה שאין צורך בפרסום נוסף לפי סעיף 149 לחוק, לאחר שנעשה כבר פרסום בבקשה המקורית.

ועוד, ועוד, ועוד… כל מקרה נבחן לגופו, נבדקת המשמעות התכנונית, האזרחית, המנהלית, והפלילית של כל בעיה מתחום דיני תכנון ובניה. עו"ד בן דור נותנת פיתרון מקורי ויצירתי למרבית הבעיות, המבוסס על ירידה לפרטים ובקיאות מוחלטת בתחום.

כך לדוגמה במקרה של הגשת פנייה מדויקת למחלקת הפיקוח של הועדה המקומית, במקביל עם התנגדות לבקשה להיתר והגשת תביעה אזרחית נזיקית

במקרים אחרים עו"ד סמדר בן דור מייצגת לקוחות אשר מתנגדים להליכי רישוי מסוימים, כגון התנגדות לבקשה להיתר או התנגדות לתוכנית מתאר. כן מייצגת עו"ד סמדר בן דור את לקוחותיה בועדות ערר שונות בכל רחבי הארץ.

בנוסף, מייצגת עו"ד סמדר בן דור את לקוחותיה בתיקים פליליים, בבית משפט לעניינים מקומיים, בהם נדונים צווי הפסקה, צווי הריסה, בקשות לעיכוב ביצוע, כתבי אישום, וכו', וכן ערעורים בבית משפט המחוזי על פסקי הדין וההחלטות הנ"ל. אין ספק שניסיון וידע במשפט הפלילי מסייעים להשגת תוצאות טובות יותר. בעיקר חשוב להכיר את דיני הראיות וסדר הדין הפלילי אשר חלים בתחום התכנון והבניה.

עורכת דין סמדר בן דור מיישמת בתיקים הנ"ל את הידע והניסיון שצברה בתחום הפלילי.

יחד עם זאת עו"ד בן דור מודעת לכך, שהאישומים הפליליים אינם מנותקים מההליך המנהלי, וכי קיצור דרך שמציע התובע ("הסדר טיעון") יכול לעיתים להפחית במעט את הקנס, אך בד בבד ההודאה בביצוע העבודה הנטענת תחשוף את הלקוח לתשלומים ואגרות, לעיתים בסכומי עתק ומבלי יכולת להחזיר את הגלגל לאחור.

חוק התכנון והבניה כולל כ – 300 הוראות, לכך מתווספות עשרות תקנות ומאות תוכניות מתאר.

סמדר בן דור עו"ד לתכנון ובניה משרד עורכי דין מתמחה בתכנון ובניה​
שאלות?
נשמח לעזור לך!
שאלות? נשמח לעזור לך!